Dni otwarte OSP Golczewo 10 Września!

OSP Golczewo zaprasza.
Odważni. Sumienni. Pracowici –10 września 2017r od godz. 13.00 przy remizie OSP.
Dni Otwarte OSP Golczewo

Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej oraz zapoznanie mieszkańców Gminy Golczewo z tajnikami pracy strażaków ochotników, każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak strażak, również rozbudzenie pasji niesienia pomocy potrzebującym, zachęcenie mieszkańców Gminy Golczewo do wstępowania w szeregi OSP.
Działania skierowane są do wszystkich mieszkańców Gminy Golczewo, a szczególnie do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 17 lat, jako członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz osób 18 lat i więcej jako strażaka uprawnionego do udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych.
Projekt zostanie zrealizowany w formie festynu dla wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Golczewo. Uczestnikom zostanie zapewniony posiłek – strażacka grochówka, kiełbaski z grilla, napoje bezalkoholowe, wata cukrowa- wszystko za darmo. Uczestnicy będą mogli zapoznać sie z działalnością OSP Golczewo. Będzie udostępniona do zwiedzania strażnica oraz samochody pożarnicze. Strażacy przygotują również stacje tematyczne związane z pracą strażaka do pokonania dla wszystkich chętnych (pierwsza pomoc przedmedyczna – ratownik medyczny, ratownictwo techniczne, armatura wodna, umundurowanie). Wyeksponowane będą różnego rodzaju umundurowania (ratownictwo wodne, ubranie specjalne typu NOMEX, ubranie koszarowe, ubiór pszczelarski). Dodatkowo stoisko młodzieży z GOKiS-u oraz stoisko z najnowszym sprzętem pożarniczym firmy HORPOL. Przyjedzie również symulator dachowania z WORD Szczecin, będzie można zostać honorowym dawcą krwi oraz zapisać się do rodziny dawców szpiku kostnego DKMS. Odrobina muzyki – Wiktoria Kiełbasa.
Dla dzieci – wata cukrowa, szczudlarz, baloniarz, malowanie twarzy (GOKiS)
Gadżety dla każdego – długopis, broszura, kubek, bransoletka odblaskowa, smycz, cukierki – przygotowane w specjalnych torbach OSP Golczewo.

21013599_1602709239786119_919088087_n