Zawody sportowo-pożarnicze 2016

W minioną sobotę 18 czerwca br. na stadionie miejskim w Golczewie odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze.
Jak co roku dopisała pogoda i kibice naszych jednostek z OSP. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje tj. stoiska gastronomiczne, stoiska z zabawami dla najmłodszych oraz ponad 7. metrowa ścianka wspinaczkowa Wall Be Safe przywieziona przez zaprzyjaźnionych strażaków z Połczyna Zdroju. Każdy chętny mógł popróbować swoich sił.
Zmagania strażaków między sztafetą a bojówką wypełniły konkurencje pozaregulaminowe: cięcie na czas kloca drewna, gdzie bezapelacyjnie wygrało OSP Mechowo panowie oraz OSP Mechowo panie. W drugiej konkurencji przeciąganie węża strażackiego również wygrało OSP Mechowo.
Po zakończeniu zawodów rozegrano jeszcze jedną konkurencję: rzut na odległość butem bojowym druha Mirosława Kozłowskiego. Tu najlepszym bezapelacyjnie był druh Kamil Pakuła z OSP Golczewo.
Jak co roku dużą popularnością cieszyła się sikawka konna, która na koniec wypompowała resztę wody z basenu przy użyciu siły mięśni strażaków weteranów.
Wyniki Zawodów Sportowo – Pożarniczych:
Kategoria Seniorek I miejsce OSP Mechowo
Kategoria Seniorzy I Miejsce OSP Kłęby
II Miejsce OSP Golczewo
III Miejsce OSP Kretlewo
IV Miejsce OSP Wysoka Kamieńska
V Miejsce OSP Kozielice
VI Miejsce OSP Mechowo
Kategoria Dziewczęta Starsze I Miejsce OSP Golczewo
Kategoria Dziewczęta Młodsze I Miejsce OSP Kretlewo
Kategoria Żuczki trzy pierwsze miejsca dla OSP Golczewo OSP Kłęby i OSP Wysoka Kamieńska.
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.
(tekst i zdjecia pochodzą z golczewo.pl